Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

Chinese Bridge 2025 Immersieweekend

mei 9 - mei 11

Het is tijd voor de 24e editie van de ‘Chinese Bridge’ Chinese Taalwedstrijd voor Hogeschool- en Universiteitsstudenten 2025 – De Nederlandse finale!

De Chinese Bridge-wedstrijd is een internationale Chinese spreekwedstrijd die dient als platform voor culturele en educatieve uitwisseling. Het biedt getalenteerde studenten de kans om hun taalvaardigheid te laten zien en zelfvertrouwen op te bouwen in hun spreekvaardigheid. Dit evenement stelt studenten Chinees in staat om met elkaar in contact te komen, hun leerervaringen te delen en elkaar te inspireren. Bovendien fungeert het als een springplank naar academische en professionele ambities.

Nieuwsgierig? Stap uit je comfortzone en doe mee met een meeslepend stedelijk weekend in Rotterdam, boordevol activiteiten! Deze drie dagen zitten vol met taalkundige en culturele workshops, leuke activiteiten en vooral heel veel plezier. Het draait allemaal om het creëren van herinneringen, verbinding, en het omarmen van het thema “één wereld, één familie”, terwijl je de bruisende stad om je heen ervaart!

Tijdens het weekend verbeter je je Chinese spreekvaardigheid via interactieve taalworkshops onder leiding van native Chinese docenten, neem je deel aan leuke culturele activiteiten, en ontdek je het dynamische stadscentrum van Rotterdam. Deze unieke ervaring is een perfecte mix van leren, ontdekken en samen zijn!

Geen vluchten nodig, alleen pure onderdompeling. Dus, doe je mee?

Details
  • Datum: Het weekend van 9 tot 11 mei, 2025.
  • Locatie: Centrum van Rotterdam
Wie kan meedoen?
  • Je bent een student aan een hogeschool of universiteit in Nederland, tussen de 18 en 30 jaar oud.
  • Je bent niet opgegroeid in een Chineessprekende omgeving en Mandarijn is niet je moedertaal.
  • Je hebt minimaal een spreekvaardigheid op HSK 3-niveau (een certificaat is niet vereist).
  • Je was geen winnaar van de eerste prijs bij de Chinese Bridge-wedstrijd in 2024.
Wat kun je verwachten van de Speech Competition?
  • De spreekwedstrijd vindt plaats op de laatste dag van het immersieweekend.
  • Studenten wordt gevraagd om voorafgaand aan het weekend een speech van vijf minuten voor te bereiden rond het thema “One World, One Family 天下一家”. Het immersieweekend is bedoeld ter ondersteuning en verdieping van hun voorbereiding, met extra mogelijkheden om hun taalvaardigheid te verbeteren en hun speech te verfijnen.
Belangrijk om te weten
  • Om je deelname te bevestigen, vragen we om een eenmalige bijdrage van 50 euro (niet-restitueerbaar).
  • De kosten voor overnachting, ontbijt, lunch, diner, activiteiten en workshops worden volledig door ons gedekt.
  • Vervoer naar de locatie is op eigen initiatief en kosten van de student.
  • Tijdens het weekend vindt er een talentenwedstrijd plaats, waarin je je talent kunt laten zien. Je optreden moet gerelateerd zijn aan de Chinese cultuur. Denk bijvoorbeeld aan: kalligrafie, schilderkunst, muziek, dans, theater, poëzie, sport, enzovoort. Laat je creativiteit de vrije loop!
  • Daarnaast vragen we om een voorbereidende video, waarin je je Chinese taalvaardigheid laat zien. Deze video wordt door de jury beoordeeld om te controleren of je taalniveau voldoet aan de vereisten voor deelname aan de competitie.
Programma

 

Registratie

Schrijf je in voor 31 maart 2025!

Inschrijvingen voor HYQ 2025 is officieel gesloten!

Gegevens

Begin:
mei 9
Einde:
mei 11

Organisator

Confucius Instituut Maastricht